fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wizz Air wraca na Okęcie

Bloomberg
Wizz Air ma dość problemów z lotniskiem w podwarszawskim Modlinie. Węgierski tani przewoźnik postanowił, ze przenosi się na lotnisko Chopina, ale tylko na okres Świąt
- Z powodu licznych zakłóceń operacyjnych na lotnisku w Modlinie Wizz Air  zdecydował o przeniesieniu wszystkich lotów w okresie Świątecznym (od północy 17 grudnia do 6 stycznia) na lotnisko Chopina - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie przewoźnika.
Wizz Air chce uniknąć opóźnionych i odwołanych lotów w okresie świątecznym. Decyzja linii spowodowana jest brakiem na lotnisku w Modlinie systemu ILS odpowiedniej kategorii. To radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności i niskiego zachmurzenia. Port Lotniczy Chopina jest jedynym portem w Polsce, który posiada system ILS drugiej kategorii. Umożliwia ona wykonywanie operacji lotniczych w sytuacji, gdy podstawa chmur jest na wysokości 30 metrów, a widzialność nie przekracza 400 metrów.
W przyszłości lotnisko Chopina planuje instalację systemu ILS trzeciej kategorii, która umożliwia lądowanie praktycznie przy zerowej widzialności.
Władze portu w Modlinie tłumaczą w komunikacie, że lotnisko wkrótce uruchomi system ILS i będzie pierwszym lotniskiem, które zrobi to w rekordowo krótkim czasie, czyli w kilka miesięcy po rozpoczęciu działania.
- Jeden z dwóch działających na naszym lotnisku przewoźników zdecydował się na przeniesienie, na okres niecałych 3 tygodni, swoich rejsów na Lotnisko Chopina. Jest to decyzja biznesowa. Każdy przewoźnik podejmuje decyzję z jakim portem współpracuje i jakie stawki za obsługę są dla niego do zaakceptowania.  Drugi z przewoźników  operujących z Lotniska Warszawa/Modlin, linia Ryanair   nie wprowadza zmian w swoim rozkładzie lotów - poinformowała w komunikacie Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu lotniska Warszawa/Modlin.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA