fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Jakie mieszkania kupujemy

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Co czwarty singiel szukający mieszkania planuje zakup dwóch pokoi. Co czterdziesty chce mieć cztery pokoje
- Single kupują kawalerki, pary i małżeństwa mieszkania dwupokojowe, a rodziny trzyosobowe - lokale z trzema pokojami. Takie jest powszechne przeświadczenie - mówi Marcin Drogomirecki, analityk z portalu domy.pl. - Tymczasem z naszego badania wynika, że co czwarty klient planujący zakup kawalerki nie zamierza mieszkać w niej sam. Także co czwarty singiel szuka dwóch pokoi tylko dla siebie - dodaje analityk.
Portal Domy.pl zapytał internautów poszukujących mieszkań, ile osób w nich zamieszka. - Zgodnie z przewidywaniami zdecydowana większość klientów planujących kupno kawalerki to osoby, które zamierzają mieszkać w niej w pojedynkę. Jednak prawie co piąty klient poszukujący lokalu jednopokojowego zamierza zamieszkać w nim z drugą osobą, a co trzynasty (7,3 proc.) amator tak małego lokalu zamierza zamieszkać w nim w trójkę. Najczęściej są to pary z dziećmi -mówi Marcin Drogomirecki.
Dodaje, że największy odsetek (37 proc.) zainteresowanych zakupem mieszkań trzypokojowych stanowią osoby, które w nowym lokalu planują zamieszkać we dwójkę. - Nieco mniej (36,2 proc.) ankietowanych planuje zamieszkać w takim lokalu w trójkę, a prawie 14 proc. potencjalnych nabywców szuka trzech pokoi dla czworga mieszkańców - podaje analityk.
Z badania wynika, że 46,3 proc. badanych przez portal domy.pl zakłada, że w czteropokojowym mieszkaniu zamieszkają cztery osoby. - Ale 36,3 proc. ankietowanych chce się wprowadzić do M5 w trzy osoby. Tylko co dwudziesty badany zamierza żyć w 4-pokojowym lokalu wraz z czwórką domowników, a ok. 8 proc. ankietowanych planuje zamieszkać w takim M we dwójkę. Chęć zamieszkania w pojedynkę w mieszkaniu czteropokojowym deklaruje co czterdziesty klient zainteresowany zakupem M5 - podaje Drogomirecki.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA