fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pieniądze na TK?Telekom nadal przyjmę

O TK Telekom starają się cztery firmy
Rzeczpospolita
Choć konsorcjum Hawe i IT Polpager ma wyłączność negocjacji kupna TK Telekom, doradca nadal poszukuje środków na tę transakcję
Doradca Hawe, które tworzy z IT Polpager konsorcjum starające się o przejęcie TK Telekom, kolejny raz rozesłał wici do instytucji finansowych z pytaniem, czy chcą partycypować w transakcji, wynika z korespondencji, do której dotarła „Rz".
Reprezentująca Hawe firma Lazard na początku sierpnia skierowała teasery opisujące spółkę i jej plan do potencjalnych zainteresowanych. Otrzymały go m.in. fundusze private equity. Co ciekawe, w teaserze napisano wprost, że IT Polpager jest kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka (miliarder się nie przyznaje).
– To, że doradca ponownie stara się zainteresować transakcją instytucje, upewnia mnie, że konsorcjum nie ma finansowania – mówi nam osoba zbliżona do prywatyzacji.
Prezes Hawe Jerzy Karney zapewnia, że konsorcjum ma finansowanie, ale po tym, jak otrzymało wyłączność negocjacyjną (upłynie ok. 20 września i może zostać przedłużona), warto starać się o lepsze warunki.
– Finansowanie jest zagwarantowane, ale to nie oznacza, że nie jesteśmy otwarci na rozmowy z innymi instytucjami, które obniżyłyby jego koszty – mówi Karney.
Według niego to nie firma zgłasza się do inwestorów, ale inwestorzy do niej. – Nasz doradca jest w stałym kontakcie z instytucjami finansowymi, które są gotowe sfinansować transakcję. Po ogłoszeniu otrzymania przez konsorcjum wyłączności zgłaszają się do nas nowe instytucje gotowe do uczestnictwa w finansowaniu nabycia udziałów TK Telekom – zapewnia Karney. – Nie zamykamy się także na rozmowy z innymi telekomami, które starały się o TK Telekom – deklaruje. – W jednym ze scenariuszy będziemy chcieli sfinansować nabycie udziałów w ok. 50 proc. ze środków własnych i w 50 proc. długiem – informuje. IT Polpager ma wnieść kilkadziesiąt milionów złotych. Interesuje go dostęp do infrastruktury.
Według nieoficjalnych informacji konsorcjum miało zaoferować PKP za TK Telekom ok. 600 mln zł. O przejęcie tej firmy, ale za mniejsze pieniądze, starają się też Netia i GTS.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA