fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Spokojny początek tygodnia

Bloomberg
Od wzrostów rozpoczęły nowy tydzień warszawskie indeksy
Po emocjach, jakie w ubiegłym tygodniu dostarczyły inwestorom banki centralne, ten tydzień na giełdach zapowiada się o wiele spokojniej. Kalendarz publikacji makroekonomicznych jest stosunkowo ubogi. Inwestorom pozostaje więc z uwagą śledzić doniesienia ze strefy eruo.
Początek nowe tygodnia na warszawskiej giełdzie przyniósł nieznaczne wzrosty. Wskaźnik 20 największych firm naszego parkietu zyskał na otwarciu 0,2 proc. Wzrosty na starcie zaliczyły także pozostałe polskie indeksy
W centrum uwagi inwestorów na GPW jest m.in. największy polski bank – PKO BP, który opublikował dziś wyniki finansowe. Po I półroczu 2012 roku zysk netto grupy PKO BP wyniósł 1,95 mld zł, czyli był o 6,3 proc. wyższy niż rok wcześniej.Wyniki te zostały przyjęte bez większych emocji. Akcje banku drożeją na razie o 0,25 proc.
Od przeceny zaczął się także nowy tydzień na rynku surowców. Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu spekulacji, że ostatnie wzrosty notowań surowca mogły być przesadzone. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 45 centów do 90,95 dolarów. Tanieje także miedź. Tutaj powodem przeceny są obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.420,25 dolarów za tonę, po spadku o 0,3 proc.
Niewielkie zmiany obserwujemy za to na parach walutowych powiązanych ze złotym. Dolar amerykański kosztuje 3,28 zł zaś euro jest wyceniane na 4,06 zł.
Kalendarz makro na dziś świeci pustakami. Zapowiada się więc spokojne otwarcie tygodnia.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA