fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jacek Kurski: PiS Polskę solidarną zdradził

W Sieci Opinii
Jacek Kurski przez wiele lat był członkiem PiS. Wielokrotnie nastawiał swoje dobre imię na szwank, by bronić polityki partii. Dziś twierdzi, że PiS zdradził ideę solidarnej Polski
Kurski pytany o różnice między "Solidarną Polską" a PiS podkreśla, że programu jeszcze nie ma, bo mogłoby to świadczyć, iż rzeczywiście rozłam był wcześniej planowany:
Gdybyśmy teraz mieli gotowca programowego, byłoby to dowodem, że coś planowaliśmy. Tak nie było. Decyzję o rozłamie podjął prezes PiS. Intuicyjnie zatem odpowiadam, że po pierwsze: dzięki nam prawica wygra wybory – Kaczyński straci monopol na prawicy i dzięki temu pojawi się szansa na zwycięstwo. Wszystkie wybory zjednoczona pod jego kierownictwem prawica uroczyście przegrała.
Kurski twierdzi też, że "PiS Polskę solidarną w praktyce rządzenia zdradził":Mówię serio. Jarosław Kaczyński realizował kwintesencję liberalizmu. Została doproszona do rządu prof. Zyta Gilowska na zasadzie zagrywki: weźmiemy Zytę, to Tuskowi szczęka opadnie. Owszem, opadła, ale od tego, że naszymi rękami wprowadzono ich pomysły. Jak ten, by obniżyć podatki dla bogatych o 8 proc. z 40 do 32 procent, a dla biednych o 1 proc. z 19 na 18.Nie można mieć na sztandarze hasła „solidarne państwo", a równocześnie likwidować podatek od spadku i darowizn, bez żadnego górnego limitu. Kiedy komuś umierają rodzice i dostaje w spadku dom, to też jestem za tym, by podatku nie płacił. Inna sprawa, gdy umrze miliarder. Uważam, że jego zstępny powinien się podzielić ze społeczeństwem setkami milionów. Tak jest w najbardziej bogatych i liberalnych krajach, tym bardziej powinno być u nas.
Trudno nie zauważyć, że zaczyna się festiwal ataków członków "Solidarnej Polski" na PiS. Na razie podążają drogą PJN, czy skończą tak samo?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA