fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Konta Prokomu zostaną przebadane przez prokuratora

Ryszard Krauze
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Prokuratura zbada konta należącej do Ryszarda Krauzego firmy Prokom Investments. Śledczy podejrzewają, że firma brała udział w badanym przez nich procederze prania brudnych pieniędzy.
Prokom pojawił się w śledztwie dotyczącym zniknięcia kilku milionów złotych z kont spółek współzarządzanych przez Jacka Merkla. Firmy przelewały między sobą duże kwoty pieniędzy mimo, że nie prowadziły praktycznie żadnej działalności. 4 Media trudniła się też spekulacyjnym zakupem i sprzedażą akcji spółek giełdowych.
Transfery pieniężne wzbudziły podejrzenia, sprawą zajęła się prokuratura apelacyjna z Gdańska . Potem przejął ją wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej, który badając przepływy pieniędzy dopatrzył się wielomilionowych kwot, jakie krążyły między Polska, Izraelem i Szwajcarią. Trafiały na między na konta firmy 4 Media i zależnych spółek oraz do Prokom Inwestments.
Śledczy podejrzewają , że operacje finansowe miały ukryć pochodzenie pieniędzy. Dlatego Prokuratura Krajowa zwróciła się do sądu o uchylenie tajemnicy bankowej i ujawnienie operacji dokonywanych na kontach firmy Ryszarda Krauzego. Naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej prokuratury krajowej w Sopocie prokurator Zbigniew Niemczyk odmówił dziś komentarza, z uwagi - jak się wyraził - na dobro śledztwa.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA