fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Google pamięta o Stanisławie Lemie

Bloomberg
Wyszukiwarka Google uczciła 60. rocznicę wydania pierwszej powieści science fiction Stanisława Lema zamieszczając na swojej głównej stronie animowaną sekwencję fantastyczno-naukową.
Interaktywna animacja "zaprasza" użytkowników do intelektualnej zabawy. Jest ona całkowicie intuicyjna, włącznie ze sposobem jej uruchomienia - kliknięciem na poruszający się element. Następnie pojawiają się roboty, statki kosmiczne i inne cyberstwory. Grający sam musi odgadnąć reguły, a kolejne posunięcia otwierają coraz bardziej złożone możliwości. Na koniec wyszukiwarka Google'a samoczynnie pokazuje linki do stron o Stanisławie Lemie.
Hasła Stanisław Lem i Google wzbudziły ogromne zainteresowanie na wielu społecznościowych forach, takich jak Facebook czy Twitter.
Daily Telegraph przypomina, że książki zmarłego 5 lat temu Stanisława Lema rozeszły się w świecie w około 27 milionach egzemplarzy i  zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Wspomniana została również biografia pisarza, członka ruchu oporu podczas wojny i pisarza cenzurowanego później w okresie stalinowskim.
7 listopada wyszukiwarka uczciła także 144. rocznicę urodzin Marii-Skłodowskiej Curie.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA