fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

UOKiK zdecyduje w sprawie Polkomtela jeszcze w tym roku?

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Magdalena Lemańska
Według prezes urzędu jest to możliwe. Wniosek w sprawie transakcji przejęcia Polkomtela przez Spartan Capital Holdings Zygmunta Solorza-Żaka opiewającej na ponad 18 mld zł trafił do UOKiK 21 lipca
- Postępowanie idzie sprawnie, wydanie decyzji to nie jest już odległy termin - zapowiedziała na 38. Międzynarodowej Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Poznaniu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Dopytywana przez media dodała, że realne jest, że stanie się to jeszcze w tym roku. - Badamy wszystkie rynki wspólne dla uczestników tej transakcji i ich grup kapitałowych, by sprawdzić czy np. nie ma takiej sytuacji, że w jednej grupie znajduje się firma produkująca dekodery, a w drugiej - producent podzespołów do tych urządzeń - tłumaczyła. Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Spartan Capital Holdings, który jest równocześnie głównym właścicielem m.in. Cyfrowego Polsatu, a teraz poprzez ta pierwsza spółkę przejmuje Polkomtel, nie ukrywał, że chciałby połączyć działalność swoich głównych firm. - Spełniamy wszystkie prośby kierowane do nas z UOKiK bardzo szybko. To, co chcemy przeprowadzić, to działanie zupełnie nowe zarówno w Polsce jak i na świecie, bo nie ma wiele tego typu połączeń działalności mediowych i telekomunikacyjnych. To inicjatywna, która jest dla nas wyzwaniem - mówił Solorz-Żak na konferencji PIKE.
Wniosek w sprawie transakcji opiewającej na ponad 18 mld zł  trafił do UOKiK 21 lipca.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA