fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Neutralne otwarcie rynku terminowego na GPW

Bloomberg
Kontrakty terminowe na WIG20 rozpoczęły sesję od wzrostu o 0,1 proc. Złoty umocnił się o 0,2 proc. względem euro i dolara.
Sesja na Wall Street zakończyła się w mieszanych nastrojach inwestorów. Dow Jones stracił nieco ponad 0,1 proc., S&P500 zakończył sesję w pobliżu ostatniego zamknięcia, a indeks technologiczny zyskał prawie 0,7 proc. Sesja przebiegała w spokojnej atmosferze, a niewielka zmienność przełożyła się na neutralne zamknięcie.
Notowania na rynkach azjatyckich wypadły całkiem pozytywnie. Co prawda Nikkei 225 stracił 0,4 proc., ale Hang Seng zyskiwał około 8:30 czasu polskiego 0,9 proc., a Shanghai B-Shares rósł wtedy  o 2,6 proc. Kontrakty terminowe na S&P500 rozpoczęły handel od symbolicznych spadków oscylujących wokół 0,3 proc. Wynikami kwartalnymi za oceanem pochwali się dzisiaj PepsiCo.
Przed otwarciem sesji na GPW inwestorzy poznali odczyt indeksu cen hurtowników w Niemczech. We wrześniu wzrosły o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca i 5,7 proc. rok do roku wobec wzrostu w sierpniu o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca i wzrostu o 6,5 proc. rok do roku.
O godzinie 11 zostanie opublikowany odczyt produkcji przemysłowej eurolandu za sierpień. Ankietowani analitycy oczekują spadku o 0,8 proc. miesiąc do miesiąca i wzrostu o 2,1 proc. rok do roku. Ostatnio produkcja wzrosła o 1 proc. miesiąc do miesiąca, po rewizji 0,9 proc. oraz wzrosła o 4,2 proc. rok do roku, po rewizji 4,3 proc.
Na rynku NewConnect o godz. 11:30 zadebiutują akcje Wind Mobile.
Godzina 13 przyniesie odczyt liczby wniosków o kredyt hipoteczny w USA według stanu na 7 października. Ostatnio liczba ta spadła o 4,3 proc.
Kalendarium makroekonomiczne zamknie komunikat dotyczący nowych miejsc pracy w sierpniu. Ostatnio liczba ta sięgnęła 3.228 tys.
Kontrakty terminowe na WIG20 otworzyły się na poziomie 2280 punktów, czyli 2 punkty powyżej wtorkowego zamknięcia, co oznaczało wzrost o 0,1 proc. Jednak pierwsze minuty notowań przyniosły zejście wycen nieznacznie poniżej zera.
Złoty na początku handlu umocnił się wobec euro o 0,2 proc. do poziomu 4,3116, a względem dolara podobnie o 0,2 proc. do poziomu 3,1621.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA