fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Opel znów na sprzedaż?

Bloomberg
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Niemieckie media podały, że General Motors ponownie rozważa sprzedaż Opla. Informacja wywołała zdecydowane dementi zainteresowanych
Tygodnik „Der Spiegel" i branżowe pismo „Auto-Bild" twierdzą, że amerykański koncern sprzeda Opla/ Vauxhalla, bo europejską filia ma trudności z wydobyciem się z trudnej sytuacji spowodowanej światowym kryzysem gospodarczym. Według tygodnika, który cytuje anonimowe źródła, GM zastanawia się nad sprzedażą, bo filia ponosi stale straty. Koncern z Detroit obawia się, że Opel nie przetrwa w trudnej obecnie sytuacji na rynku — dodaje „Auto-Bild".
Oba pisma podały, że ewentualnymi nabywcami byłyby Volkswagen albo firmy samochodowe z Chin.
- To czysta spekulacja, nie będziemy więcej komentować jej — stwierdził rzecznik z Rüsselsheim. To samo stwierdził prezes Karl-Friedrich Stracke w piśmie ogólnym do załogi. Podkreślił w nim, że filia czyni postępy. - Napływające zamówienia są teraz bardzo dobre. W Ellesmere Port i w Gliwicach dodaliśmy osiem zmian, aby pokryć popyt na Astrę — wyjaśnił.
- Nie pozwolę się wciągnąć w spekulacje prasowe i prosiłbym was, byście nie dali się również wciągnąć — zwrócił się Stracke do dziennikarzy.
Szef rady pracowniczej Klaus Franz poinformował, że oczekuje jednoznacznego dementi spekulacji przez GM. - GM trzymał dotąd Opla, bo mógłby stracić dostęp do technologii, a także z kilku innych powodów - twierdzi Klaus.
Amerykanie zrobili to.
– Te informacje są czystą spekulacją — oświadczył rzecznik w Detroit agencji DPA, nie wdając się w dłuższą wypowiedź.
Władze Północnej Nadrenii-Westfalii i Turyngii zlekceważyły doniesienia obu pism.
Volkswagen odmówił jakichkolwiek wypowiedzi o spekulacjach prasy na temat Opla.
GM zamierzał w 2009 r. sprzedać Opla kanadyjskiej Magnie i rosyjskiemu Sbierbankowi, ale po długich negocjacjach odstąpił od tego zamiaru wywołując irytację rządu w Berlinie, który zaangażował się w tę operację.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA