fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Muzyczne wspomnienia

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Organizatorom imprez masowych ciągle trudno się zdecydować, jak mamy świętować dzień, w którym pierwszy raz poszliśmy do urn oddać głosy na niepodległość w czerwcu 1989 roku.
Czy krok uczyniony przez dzielnicę Bemowo będzie tym we właściwą stronę? Ocenimy to po koncertach L.U.C (na zdjęiu) i Abradaba, którym towarzyszyć będzie wystawa zatytułowana „Dekada »Solidarności«".
Spektakl dźwiękowy „39/89 Zrozumieć Polskę" spotka się z wystawą, która – podobnie jak twórczość Łukasza Rostkowskiego – pomaga w rozszyfrowywaniu zawiłej historii naszego kraju. Na planszach rozrysowany został proces, który doprowadził do obalenia komunizmu w tej części Europy. Użyto zdjęć, plakatów, gazet, relacji świadków.
L.U.C Rostkowski w swoim multimedialnym widowisku na podkładzie z nowoczesnych brzmień buduje rodzaj kolażu. Tyle że składa się on z głosów postaci ważnych dla dziejów Polski. Wydobyte z archiwum Polskiego Radia zapraszają w podróż przez półwiecze, które objęło wojnę, komunizm i jego zmierzch.
Abradabowi w ten wieczór także przypadnie rola osoby podejmującej trud artystycznego i intelektualnego rozumienia Polski. Historie opowiadane przez takich jak on nawijaczy dają się porównywać z dawnym zaangażowaniem punka i rocka. Bo to hip-hop wystawia dzisiaj bolesne świadectwo naszej świadomości i mentalności różnych grup Polaków.
Abradab zagra ostatni koncert na trasie promującej „Abradabing", płytę wydaną na jesieni ub.r. i nagrodzoną Fryderykiem 2011. Podczas występu usłyszymy nowe aranżacje utworów pochodzących z repertuaru zespołu Kaliber 44, którego Abradab był członkiem.
Dzień Wolnego Wyboru, Amfiteatr Bemowo, Warszawa, ul. Raginisa 1, wstęp wolny, informacje: www.bemowo.waw.pl, tel. 22 533 78 25, sobota (4.06), godz. 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA