fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Kaczyński do działaczy: Atak na PiS miał wewnętrzne wsparcie

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
„Rzeczpospolita” dotarła do listu, jaki prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował dziś do terenowych działaczy partii
To drugi od września list, jaki prezes Jarosław Kaczyński skierował do terenowych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W pierwszym, wysłanym na początku września informował o zawieszeniu Elżbiety Jakubiak, a także o nowej strategii medialnej w PiS.
W wysłanym dzisiaj wewnętrznym piśmie do terenowych działaczy, w którego posiadaniu jest „Rz”, Kaczyński tłumaczy wyrzucenie z partii Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
Stawia w nim tezę, że parlamentarzystki i osoby z nimi związane od ponad roku przygotowały działania wymierzone w PiS. I ostro atakuje związanego z frakcją „liberałów PiS” Pawła Poncyljusza.
„Udany kongres poznański PiS doprowadził do natychmiastowego ataku na naszą formację. Dziś wiem, że nie był on nieodpowiedzialną inicjatywą jednego człowieka (Pawła Poncyljusza), ale przedsięwzięciem paru osób niezadowolonych ze spokojnego, merytorycznego przebiegu kongresu i jednoznacznych wyborów personalnych. Atak mający wewnętrzne wsparcie trwał do 10 kwietnia” - oskarża Kaczyński.
Szef PiS sugeruje, że Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak wraz z grupą współpracowników zawiązały spisek, który miał na celu przejęcie przez nie władzy w partii i osłabienie PiS.
[wyimek][b][link=https://grafik.rp.pl/grafika2/580108]List Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS[/link][/b][/wyimek]
Przypomnijmy - już we wrześniu po zawieszeniu w prawach członka PiS Elżbviety Jakubiak - [link=http://www.rp.pl/artykul/2,533251-Kaczynski-obawial-sie-puczu-.html]„Rzeczpospolita” ujawniła[/link], iż prezes Jarosław Kaczyński i jego otoczenie jest przekonane, że „liberałowie” szykują jesienny przewrót w partii.
- Kaczyński analizował działania grupy liberałów i zaczął obawiać się zdrady. Doszedł do wniosku, że skoro nie dostali stanowisk po wyborach, to sfrustrowani będą ciągnąć w kierunku PO – mówił wówczas „Rz” jeden z bliskich współpracowników Kaczyńskiego.
„Przebieg kampanii wyborczej zachęcił tę grupę („liberałów”- red.) - marginalną w PiS, ale przekonaną o swojej wyższości – do działań, których celem miałaby być zmiana władz i charakteru partii” - pisze dziś Kaczyński.
W swoim piśmie zarzuca Joannie Kluzik-Rostkowskiej Elżbiecie Jakubiak udział w działaniach, które miały osłabić PiS i doprowadzić do jego porażki wyborczej. Jakich? Lider PiS przekonuje, że grupa usunięta z PiS robiła wszystko, by wynik jesiennych wyborów samorządowych był jak najgorszy, a jednocześnie podniosła „poprzeczkę” oczekiwań wyborczych wśród sympatyków partii.
„Dziś nasze koleżanki stały się wyłącznie narzędziem antypisowskiej akcji”- pisze w swoim liście Kaczyński.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA