fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Szczecinek uzbroi grunty w specjalnej strefie ekonomicznej

umwz
Szczecinek chce poszerzyć i uatrakcyjnić swą ofertę, aby pozyskać nowych inwestorów. Dlatego realizuje inwestycję, dzięki której zostanie uzbrojonych ponad 41 hektarów terenów inwestycyjnych
Tereny w Szczecinku należą do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Napływ inwestycji to nie tylko nowe miejsca pracy, ale też rozwój mikro- i małych firm, współpracujących z dużymi przedsiębiorstwami, wzrost poziomu innowacyjności w regionie, a także większa aktywność w zakresie badań i rozwoju. Miasto chce zainteresować strefą także niewielkie firmy, zwłaszcza rodzinne, oferując im zakup niewielkich działek, np. 0,5 ha. Prowadzenie działalności gospodarczej w strefie pozwoli skorzystać z ulg. Ulga w podatku dochodowym wynosi 50 proc. zainwestowanych nakładów, w tym zakupu terenu. Można też skorzystać z ulgi w podatku od nieruchomości.
Uzbrojenie obejmie obszar ulic Koszalińska – Bugno i Waryńskiego – Leśna w Szczecinku. Wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej o długości blisko 3,7 km oraz ponad 4,1 km ulic i trzy węzły drogowe. Inwestycja ma się zakończyć do listopada 2012 r. Wartość projektu to 21,6 mln zł, w tym 10,8 mln zł dofinansowania. Dotacje z UE (łącznie prawie 140 mln zł) na podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej uzyska w regionie dziesięć projektów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA