fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

„Urojenia”, czyli sceny klubowe zamieniają się w teatralne deski

Robert Koszucki i Martyna Peszko w „Urojeniu” (fot: Barbara Welbel)
Życie Warszawy
Laboratorium Dramatu to kolejny teatr, który zdecydował się na współpracę z klubem. W marcu pokaże swój spektakl w Obiekcie Znalezionym
– Zaczniemy od „Urojeń” Pawła Jurka – mówi Szymon Majewski z Laboratorium Dramatu.
Spektakl w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego, którego bohaterami są młodzi mieszkańcy dużego miasta, będzie grany przy pl. Małachowskiego przez trzy dni. Na razie na próbę. Pierwszy pokaz 5 marca.
– Na naszej scenie przy Olesińskiej 21 przestajemy się mieścić. W Obiekcie chcemy zagościć na dłużej, ale najpierw musimy sprawdzić, jak nasze spektakle będą sprawdzać się w nowej, nieprzystosowanej do tego przestrzeni – mówi Majewski.
W przypadku „Urojeń” obawy są niewielkie, bo dotychczas jednoaktówka częściej była grana właśnie w klubie niż na zwykłej scenie. – Wystawialiśmy ją w dawnym Le Madame, gdzie cieszyła się dużą popularnością – wspomina Majewski.
A jak będzie z zainteresowaniem teatrem gości Obiektu Znalezionego? – To właśnie z myślą o nich poszerzamy nasze propozycje – mówi Jacek Skrzypek z klubu mieszczącego się w gmachu Zachęty.
Co ciekawe, spektakle nie będą grane na sali widowiskowej, ale w holu. – Dokładnie przy wejściu. Schody prowadzące do Zachęty posłużą gościom za widownię – precyzuje Skrzypek.
Jeśli ten pomysł się sprawdzi, Obiekt Znaleziony pójdzie w ślady klubu Powiększenie, Chłodna 25 czy Sen Pszczoły i na stałe wpisze do swojego repertuaru teatr.
Spektakle – głównie monodramy i te z niewielką obsadą – będą tu wystawiane przez kilka dni z rzędu, raz w miesiącu.
Kolejny z nich to „111” Tomasza Mana w reżyserii Redbada Klynstry. Bilety na „Urojenia” mają kosztować 15 i 25 zł.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA