fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Grad: inwestorzy w radach spółek

Inwestorzy finansowi mogą liczyć na miejsca w radach nadzorczych kolejnych spółek. Wcześniej dostali jedno miejsce w radzie Enei
Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział, że po tym, jak funduszom emerytalnym przyznano jedno miejsce w radzie nadzorczej Enei, jego resort chce stosować podobną politykę przy ofertach kolejnych spółek.
– Chcielibyśmy, by było tak też w przypadku innych firm, w których będziemy sprzedawać pakiety akcji. Funduszom inwestycyjnym, polskim OFE czy inwestorom zagranicznym, którzy zechcą się zaangażować w te procesy, składamy propozycję udziału w radzie nadzorczej firmy – powiedział Grad. – Jeśli byłby to duży inwestor finansowy, który dysponowałby dużym pakietem w takiej czy innej firmie, moglibyśmy rozważyć udział przedstawiciela takiego inwestora w zarządzie spółki – dodał.
[wyimek]21 mld zł brakuje MSP do wypełnienia planu prywatyzacji na 2010 r.[/wyimek]
Resort skarbu sprzedał w ubiegłym tygodniu 16,05 proc. akcji Enei za 1,13 mld zł. Resort podał, że 80 proc. oferty Enei zostało objęte przez krajowych inwestorów instytucjonalnych. Do polskich funduszy emerytalnych trafiło 60 proc. oferowanych akcji.
W ostatnich dniach MSP nie odpowiedziało na pytanie „Rz”, czy dokona zmian w radach innych spółek, których akcje niedawno sprzedawało: grupy Lotos (10,8 proc.) i KGHM (10 proc.). Wiadomo jednak, że miejsca w radzie Lotosu nie dostał w ubiegłym tygodniu ING. Fundusz bez powodzenia chciał wprowadzić do rady Jacka Ksenia, byłego prezesa BZ WBK.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA