fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Historyczne minima kolejnej spółki

Rzeczpospolita
Bioton – spółka, o której się mówi w Warszawie
Akcje Biotonu były jednymi z najmocniej spadających w trakcie czwartkowej sesji. Wielokrotnie w ciągu dnia osiągały historycznie najniższą cenę 0,17 zł. Ostatecznie kurs wyniósł 0,18 zł (–5,26 proc.).
Analitycy nie znajdują uzasadnienia dla przeceny (która od początku roku przekroczyła już nieco 20 proc.) w fundamentach spółki. Ostatnio dwa biura maklerskie co prawda obniżyły wyceny spółki, ale do poziomów 0,21 zł (Erste Bank) i 0,27 zł (Ipopema Securities). Faktem jest jednak, że rekomendacje są zazwyczaj opatrzone zastrzeżeniami o wysokim ryzyku ponoszonym przez inwestorów w związku z zakupem tych akcji.
Za wczorajszą obniżką stoją prawdopodobnie zagraniczne fundusze, które wycofują się z bardziej ryzykownych aktywów. Wskazywać na to mogą znacznie wyższe niż zazwyczaj obroty na akcjach Biotonu, które przekroczyły 59 mln zł. Właściciela zmieniło ponad 167 mln papierów, gdy np. w styczniu średni dzienny wolumen wynosił niecałe 17 mln, w grudniu 9,5 mln, a w listopadzie 25,6 mln papierów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA