fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Wreszcie liga nabiera rumieńców

Lecha prowadzi były trener Polonii Jacek Zieliński, Polonię za tydzień ma przejąć były trener Lecha Franciszek Smuda
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Cracovia przyjeżdża do Warszawy na mecz z Legią. Wisła gra z GKS Bełchatów, a Lech z Polonią Warszawa
Przez dwa tygodnie silni mierzyli się ze słabymi, z 16 spotkań tylko jedno zakończyło się remisem. W trzeciej kolejce liga wreszcie pokaże to, co ma najlepszego.
Dla Lecha mecz z Polonią Warszawa będzie ostatnim przed walką o Ligę Europejską z FC Brugge. Dla trenera Jacka Zielińskiego – spotkaniem z przeszłością. W zeszłym sezonie prowadził Polonię, ale jej prezes Józef Wojciechowski podziękował mu za pracę w mało przyjemnych okolicznościach.
Zieliński był pierwszym trenerem zwalnianym przy Konwiktorskiej przez gabinet cieni. Jego treningi i mecze obserwował Bogusław Kaczmarek, Kaczmarka – Jacek Grembocki. Obserwator za każdym razem zastępował obserwowanego i wszystko wskazuje na to, że tak będzie i tym razem.
Grembockiego na treningu w poprzednim tygodniu odwiedził Franciszek Smuda. Kontrakt na 70 tysięcy złotych miesięcznie ma zacząć obowiązywać dopiero po meczu Polonii z Lechem. Nie wiadomo, czy Smuda nie przejął drużyny już teraz, ponieważ boi się przegrać z Lechem (pracował tam przez ostatnie trzy lata). Nie wiadomo też, co się stanie, jeśli Polonia wygra we Wronkach. Czy mimo to Grembocki zostanie zwolniony?
Jeśli nawet – nie będzie to pierwsza trenerska ofiara tego sezonu. Po zaledwie dwóch meczach pracę w Cracovii stracił Artur Płatek. Zaskoczony tym był chyba tylko on sam. Wielu natomiast dziwiło się, że na pracę w tak toksycznym klubie zgodził się Orest Lenczyk.
Wraca on do ekstraklasy po tym, jak wiosną ubiegłego roku zwolniony został z Bełchatowa, a wiosną tego roku nie przedłużono z nim kontraktu w Zagłębiu Lubin, z którym wywalczył awans z pierwszej ligi.
W Cracovii piłkarze lubią zwalniać trenerów i chyba pierwszy raz zderzą się z takim, który szybciej zwolni ich wszystkich. Tym bardziej że Lenczyk – podobnie jak Smuda w Polonii – podjął się współpracy z trudnym właścicielem klubu tylko pod warunkiem przyznania mu władzy absolutnej.
W sobotę trudną próbę przejdzie GKS Bełchatów. Drużyna Rafała Ulatowskiego w dwóch meczach ze słabszymi rywalami zdobyła tylko jeden punkt, teraz jedzie do Sosnowca na mecz z Wisłą Kraków. Trzy dni przed spotkaniem Maciej Skorża miał na treningu czterech piłkarzy podstawowego składu, reszta to reprezentanci, którzy rozjechali się po całym świecie.
Skorża też nie ma łatwo, bo żeby wokół Wisły panowała pożądana cisza – drużyna musi wygrywać wszystko do końca sezonu. Najlepiej efektownie.
[ramka][srodtytul]3. kolejka[/srodtytul]
[b]Piątek[/b]
• Ruch Chorzów – Arka Gdynia (17.45, transmisja Orange Sport)
• Śląsk Wrocław – Polonia Bytom (20, Canal+ Sport).
[b]Sobota[/b]
• Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (14.45, Orange Sport)
• Jagiellonia Białystok – Korona Kielce (17, Orange Sport)
• Legia Warszawa – Cracovia (19.15, Orange Sport)
• Wisła Kraków – GKS Bełchatów (20.45, Canal+ Sport)
[b]Niedziela[/b]
• Lechia Gdańsk – Odra Wodzisław Śląski (18.45, Orange Sport)
• Lech Poznań – Polonia Warszawa (19.15, Canal+ Sport).[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA