fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Pracownicze przywileje dla bankowców

Fotorzepa, Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak
Niższa opłata od pożyczki czy darmowe konto – to przywileje, jakie swym pracownikom dają niektóre banki
Pracownicy Pekao SA oraz byli pracownicy banku, którzy dziś są na rencie, emeryturze lub pobierają świadczenia przedemerytalne, nie muszą się przejmować zmianami w bankowych tabelach opłat i prowizji – są bowiem z nich zwolnieni.
To zwolnienie dotyczy nie tylko produktów banku, ale też funduszy Pioneer i produktów przygotowywanych we współpracy z innymi podmiotami grupy, np. domem maklerskim. Jednak nie jest bezwzględne.
Pracownik nie zapłaci za prowadzenie konta ani za wydanie karty płatniczej, poniesie natomiast koszty „czynności związanych z kartami płatniczymi”, np. wysyłanych do niego upomnień oraz usług urzędów pocztowych i telekomunikacyjnych pośredniczących w wykonaniu jego dyspozycji.
Na pracownicze przywileje można też liczyć w innych bankach. – Nasi pracownicy mają możliwość korzystania z oferty MultiBanku na preferencyjnych warunkach. Bank negocjuje również dla nich specjalne warunki korzystania z produktów i usług dostarczanych przez wybranych partnerów biznesowych – mówi Łukasz Kling z biura prasowego. Zaznacza jednak, że szczegóły tej preferencyjnej oferty stanowią tajemnicę handlową firmy.
Z kolei Citi Handlowy ma specjalną ofertę dla pracowników sektora bankowego – także tych zatrudnionych w konkurencyjnych instytucjach. Oferuje im wybrane produkty bankowe na specjalnych warunkach.
W niektórych przypadkach płacą niższą opłatę przygotowawczą od pożyczki gotówkowej i mogą uzyskać zwolnienie z opłat za prowadzenie konta. (bankowcy nie są jedyną grupą zawodową objętą takimi przywilejami, bo z podobnych preferencji mogą korzystać np. pracownicy sektora publicznego).
Żadnych przywilejów nie mają natomiast pracownicy BPH, BGŻ ani PKO BP, którzy chcieliby założyć konto lub wyrobić kartę płatniczą w swojej macierzystej instytucji.
Żaden bank nie przyznał się do tego, by – formalnymi lub nieformalnymi metodami – zniechęcał pracowników do korzystania z produktów konkurencji.
[ramka] [b][link=http://www.kariera.pl/praca/oferty_pracy/1/]Praca Twoich marzeń czeka[/link][/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA