• 23.07.2018

Internetowe rozwiązania dla telekomunikacji

AMG.net jest liderem w tworzeniu systemów samoobsługowych dla branży telekomunikacyjnej i bankowej. Firma dostarcza rozwiązań typu tzw. front-office, które są obsługiwane przez końcowego odbiorcę (użytkownika lub pracownika), czyli rozbudowane portale internetowe, systemy e-commerce oraz systemy wspierające procesy marketingowe.
Do najciekawszych projektów AMG.net należą portale dla klientów Orange, a także liczne systemy internetowe dla PTC, Telekomunikacji Polskiej, BRE Banku, Banku Millennium, Multibanku, PZU, Orlenu i Grupy Żywiec. Firma istnieje na rynku od dziesięciu lat. Oprócz głównej siedziby w Łodzi ma biuro także w Warszawie. Od marca 2006 r. AMG.net jest częścią francuskiej grupy Bull. Obecnie pracuje w niej 200 osób, lecz zgodnie ze strategią rozwoju planuje znaczące zwiększenie zatrudnienia, w tym roku o kolejne kilkadziesiąt osób.
Dla już zatrudnionych, ale także potencjalnych pracowników, organizowane są imprezy i akcje specjalne mające na celu integrację łódzkiego środowiska informatycznego. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest cykl spotkań AMG.movies - otwarte pokazy premier filmowych, na które zapraszani się informatycy z regionu. - Stworzoną przez nas rewolucyjną metodę rekrutacyjną dla studentów nazwaliśmy AMG.movies. Jest ona adresowana do kilkusetstudentów, którzy co roku kończą informatykę na łódzkich uczelniach - tłumaczy Artur Urbański, jeden z założycieli i członek zarządu AMG.net. - Jest to kontynuacja znanego już nawet za granicą projektu billboardowego z hasłem "Zdolni i młodzi, zostańcie w Łodzi". Naszym zdaniem miasto staje się zagłębiem technologicznym i będzie potrzebowało takich osób. Nie jesteśmy agresywni w pozyskiwaniu pracowników, ale działamy konsekwentnie. Chcemy pracować z najlepszymi i na najlepszych się wzorować - dodaje Urbański. - W nowym przestronnym biurze powstałym w pofabrycznej hali wkomponowaliśmy w dawną architekturę nowinki branży internetowej, dzięki czemu powstało wnętrze o niepowtarzalnym klimacie - wyjaśnia Paweł Olszewski, członek zarządu AMG.net. Jak twierdzą twórcy AMG.net, atmosfera pracy bezpośrednio przekłada się na jej sukces. - Zajmujemy się dostarczaniem najwyższej jakości usług, które są niezwykle skomplikowane. Są to często rozwiązania specjalistyczne, wręcz niszowe, i niewiele jest firm, które są w stanie z nami konkurować - podsumowuje Marek Juda, prezes zarządu AMG.net. W ramach rozwoju umiejętności studiujących tu informatyków, firma - we współpracy z czołowymi publicznymi uczelniami - prowadzi cykl warsztatów o nazwie AMG.class.ma.go
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL