fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Jesienny wysyp firm na NewConnect

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Po wakacjach na rynku NewConnect zadebiutuje ponad 20 firm. Obecnie na tym alternatywnym rynku GPW notowane są akcje 62 firm
W tym roku na NC pojawiło się już 38 firm, ale w lipcu i sierpniu było tylko czterech debiutantów. Dla porównania tylko w kwietniu na NC zadebiutowało 9 firm.
- Wiele firm woli poczekać i finansować swój rozwój w inny sposób – mówi Wojciech Gudaszewski, prezes Wrocławskiego Domu Maklerskiego (WDM). Jutro na działającym już blisko rok rynku pojawi się producent dermokosmetyków i farmaceutyków Pharmena. W sierpniu na rynku mogą się pojawić informatyczny PGS Software i Quercus TFI. Ta druga spółka będzie pierwszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, notowanym na GPW.
100 spółek według GPW miało być notowanych na koniec roku na rynku NewConnect
– Dzięki obcności na NC liczymy na wzrost wiarygodności firmy, efekt marketingowy i potwierdzenie transparentności – mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Jesienią na ten rynek cztery firmy wprowadzi kancelaria Ruciński i Wspólnicy. Wartość ofert ma sięgnąć kilkunastu milionów złotych. Sześć spółek chce wprowadzić WDM, a około pięciu Capital One Advisers. Do debiutu szykują się m.in. dystrybutor produktów inwestycyjnych Wealth Solutions, producent infokiosków Neo Media Systems i centrum funduszy inwestycyjnych freeFUND.
Przedstawiciele firm wprowadzających spółki na NewConnect zapowiadają, że na jesieni rynek się ożywi, ale o osiągnięciu na koniec roku prognozowanej przez prezesa GPW liczby 100 firm na NC można zapomnieć.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA