fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Multikino wciąż bez decyzji UOKiK

Magdalena Lemańska
Spółka czeka na zgodę na przejęcie sieci Silver Screen. I nadal nie wiadomo, czy i kiedy ją dostanie
Trwają spotkania przedstawicieli Multikina z pracownikami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia sieci kin Silver Screen. Decyzji wciąż nie ma, chociaż wniosek w tej sprawie trafił do UOKiK jeszcze w lutym, a Multikino spodziewało się decyzji w pierwszych dniach maja. – Postępowanie jest wciąż w toku – mówi Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.
Zgodnie z przepisami urząd ma na wydanie decyzji 60 dni, ale ten czas może się wydłużyć, jeśli urząd zechce od firm dodatkowych wyjaśnień. Tak jest w tym przypadku.
[wyimek]40 tysięcy miejsc będzie liczyła łącznie sieć multipleksów Multikina,jeżeli przejmie Silver Screen[/wyimek]
Transakcja będzie miała duży wpływ na rynek. Jeśli Multikinu uda się dokonać przejęcia, praktycznie zakończy to konsolidację branży kinowej w Polsce. Zdominują ją trzej giganci: Cinema City, Centrum Filmowe Helios i właśnie Multikino. Jego sieć po przejęciu pięciu kin Silver Screen (trzy w Warszawie oraz po jednym w Łodzi i Gdyni, gdzie Multikino nie ma żadnego kina) będzie liczyła 19 multipleksów. – Nie chciałbym spekulować na temat decyzji. Jesteśmy na etapie finalizacji postępowania. Przekazaliśmy wszystkie informacje i odbyliśmy konsultacje. Jednak w tym czasie nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa urzędu – mówi Piotr Zygo, prezes Multikina.
Jego zdaniem finalizacja przejęcia nie ograniczy konkurencji. Jednak, jak zapewnia, firma jest gotowa do rozmów na temat takiego sposobu przeprowadzenia transakcji, który najlepiej zabezpieczy interesy klientów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA