fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy odprowadzanie i oczyszczanie ścieków może być opodatkowane ryczałtem

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Podatnik wykonujący usługi w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków oraz usługi transportowe może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Od 1 kwietnia 2008 r. prowadzę działalność gospodarczą w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków (PKD 37.00.Z PKWiU 90.00.11) oraz transportu drogowego towarów (PKD 49.41.Z). Główna działalność to odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. Czy mogę w tym roku rozliczać się w formie ryczałtu? Jeśli tak, to jaka stawka będzie właściwa?Podatnik wykonujący usługi w zakresie odprowadzania i oczyszczania ścieków oraz usługi transportowe może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (dalej ustawa o ryczałcie) osoby fizyczne osiągające przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą płacić podatek dochodowy w tej formie. Przypadki, kiedy przedsiębiorca nie ma tego prawa, wymienia art. 8 ustawy o ryczałcie (odsyła m.in. do załącznika nr 2). Po przeanalizowaniu tego przepisu i załącznika możn...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA