fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Woda opada

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Powoli stabilizuje się sytuacja powodziowa w Zachodniopomorskiem. Tam, gdzie zostały przekroczone stany alarmowe rzek, woda nieco opada. Nadal zalanych jest ponad 1300 ha pól
Z powodu obfitych deszczy w ostatnich dniach kilkanaście rzek w regionie przekroczyło stany alarmowe. Woda zalała drogi, poldery, pola i nieużytki. Na bieżąco działania w rejonach zagrożenia podejmują strażacy, którzy wypompowują wodę i zabezpieczają niektóre miejsca workami z piaskiem.
Najcięższa sytuacja jest w Trzebiatowie i okolicach. Tam rzeka Rega przekracza stan alarmowy o 89 cm. Podtopione są okoliczne pola i drogi. Z powodu zalania ponownie zamknięta jest droga Trzebiatów-Mrzeżyno. Częściowo zalana jest droga z Trzebiatowa do Rewala - obowiązuje tam ruch wahadłowy.
W okolicy Goleniowa wody rzek przekraczają stan alarmowy o 33 cm. W pobliżu Stępnicy zalanych zostało 600 ha pól i nieużytków.
Według prognoz meteorologicznych w najbliższych dniach w regionie nie będzie padać.
W Stargardzie Szczecińskim stan wody w rzece Inie wynosi jedynie jeden centymetr poniżej stanu alarmowego. Ponad 700 ha pól i łąk uprawnych znajduje się pod wodą. Strażacy cały czas zabezpieczają okoliczne, zagrożone domy. Na szczęście deszcz przestał już padać.
Trudna sytuacja trwa w Stargardzie już od poniedziałku. Strażacy pracują non-stop. Zabezpieczają przede wszystkim te domy, które znajdują się tuż przy wezbranej rzece.
Według prognoz meteorologicznych w najbliższych dniach w regionie nie będzie padać.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA