fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Szczerski: spotkanie Duda-Poroszenko odłożone, nie odwołane

Fotorzepa, Krzysztof Szczerski Krzysztof Szczerski Krzysztof Szczerski
Krzysztof Szczerski z Prawa i Sprawiedliwości poinformował, ze spotkanie Andrzeja Dudy z przebywającym dziś w Warszawie Petrem Poroszenko nie zostało odwołane, a jedynie przełożone.

Petro Poroszenko ma być dziś w Warszawie na finale meczu Ligi Europy, który odbędzie się dziś na Stadionie Narodowym, a w którym Dnipro zmierzy się z FC Sevillą.

Jak powiedział Szczerski, w związku z tą nieformalną wizytą "był zamiar wykorzystania jej" do nieoficjalnego spotkania prezydenta-elekta z prezydentem Ukrainy. Okazało się to jednak niemożliwe ze względu na "niezgodność kalendarzy" Dudy i Poroszenki - Andrzeja Dudy nie ma dziś w Warszawie.

Szczerski podkreślił, że dzisiejsze spotkanie zostało jedynie przełożone, a nie odwołane, i że dojdzie do niego w bardziej sprzyjającym terminie.

Tymczasem Aleksiej Puszkow, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy, twierdzi, że Duda zadał cios Kijowowi i odwołanie spotkania Poroszenko-Duda to zamiar "pokazania Poroszence, gdzie jest miejsce jego i Ukrainy.

Krzysztof Szczerski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, jest wymieniany jako osoba, która w przyszłej kancelarii Prezydenta będzie się zajmować sprawami zagranicznymi.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA