fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Napieralski: Wierzę, że Miller odejdzie

Leszek Miller
PAP, Leszek Szymański
Grzegorz Napieralski stwierdził, że jeżeli Miller rozstanie się z SLD wówczas "z ludźmi SLD można stworzyć szeroki ruch" lewicowy - w innym przypadku, ostrzega były lider Sojuszu, SLD nie wejdzie do parlamentu.

- W nowym otwarciu nie ma miejsca dla Leszka Millera. Głęboko wierzę, że Miller odejdzie - mówił w rozmowie z TVN24 Napieralski.

Były lider SLD zwrócił uwagę, że kandydaci lewicy na prezydenta w tych wyborach - Magdalena Ogórek i Janusz Palikot - nie zebrali łącznie nawet 5 proc. głosów. - Lewicę trzeba zbudować od nowa - ocenił. Dodał, że w nowej lewicy będzie miejsce dla SLD, jeśli z kierowania tą partią zrezygnuje Leszek Miller.

Napieralski przypomniał, że przed kilkoma miesiącami apelował o zmiany w Sojuszu, za co - jak przypomniał - "został usunięty z szeregów" partii. - SLD w takiej formule nie ma szans wejść do parlamentu, co się potwierdziło w wyborach prezydenckich - podkreślił.

Z powyborczego sondażu wynika, że kandydatka SLD Magdalena Ogórek zdobyła zaledwie 2,4 proc. głosów. To najgorszy wynik kandydata popieranego przez SLD w wyborach prezydenckich od 1989 roku.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA