fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pożegnanie pisarki

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dziś w warszawskich Pyrach pogrzeb znanej pisarki i dziennikarki kulinarnej Hanny Szymanderskiej. Trwa zbiórka pieniędzy na pogrzeb Grzegorza Komendarka.
Uroczystości pogrzebowe pisarki, autorki ponad 100 książek kulinarnych rozpoczną się o godz. 13 w kaplicy przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Szumiącej 5.
Po uroczystościach kondukt pogrzebowy przejdzie na pobliski cmentarz, gdzie ciało zostanie złożone w grobie rodzinnym. Potem znajomi będą wspominać pisarkę w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM - Dora Metal przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie.
Hanna Szymanderska zginęła w tragicznym wypadku w ostatnią niedzielę w Skarżysku –Kamiennej wraz z kucharzem i aktorem Grzegorzem Komendarkiem, znanym jako kucharz Grześ, z serialu "Złotopolscy".
Oboje wracali z imprezy kulinarnej w Małopolsce. Kierowca osobowego renaulta, którym jechali  stracił prawdopodobnie panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Dwójka pasażerów zginęła na miejscu.
Nie wiadomo kiedy zostanie pochowana druga ofiara tego wypadku Grzegorz Komendarek. Nie miał rodziny, nie był ubezpieczony. Nie ma pieniędzy na pogrzeb.
Znajomi organizują zbiórkę na ten cel. Założyli specjalny konto: 83 1240 6117 1111 0010 5974 7856 z adnotacją pogrzeb Komendarka.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA