fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Podatek od sprzedaży przedmiotów z gier komputerowych

Wirtualni bohaterowie gier komputerowych mogą być przedmiotem zupełnie rzeczywistych transakcji
Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Osoby, które handlują akcesoriami z gier komputerowych, mogą płacić ryczałt. Fiskus się na to zgadza.
Osoba, która handluje wirtualnymi akcesoriami, może założyć działalność gospodarczą ?i rozliczać się tak jak przedsiębiorca. Wystarczy, że zajmuje się sprzedażą w sposób zorganizowany, ciągły i ma na celu zarobek. Takie są przesłanki z definicji działalności gospodarczej.
Jakie ma możliwości opodatkowania? Przede wszystkim według skali podatkowej – w zależności od wysokości dochodu płaci 18- albo 32-proc. daninę. Przy wysokich zarobkach powinna zastanowić się nad 19-proc. podatkiem liniowym. Fiskus pozwala jednak też na opłacanie 3-proc. ryczałtu.
Spójrzmy na interpretację Izby Skarbowej w Bydgoszczy ?z 21 lipca 2014 r. (nr ITPB1/415-471/14/MR). Wystąpił o nią mężczyzna, który zarejestrował jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży wirtualnych przedmiotów w grze komputerowej. Kupuje je za pomocą wirtualnej waluty, którą zdobywa dzięki rozwijaniu swoich postaci. Przedmioty chce wystawiać na portalach aukcyjnych typu Allegro. Czy może płacić 3-proc. ryczałt od przychodu? Tak, pozwala na to art. 12 pkt 5 lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – czytamy w odpowiedzi bydgoskiej izby skarbowej.
—Przemysław Wojtasik
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA