fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Jak ojciec i syn" z okazji Dnia Ojca

„Jak ojciec i syn" Hirokazu Kore-edy
Gutek Film
Jutro, 24 czerwca o godz. 18.00, w warszawskim kinie Muranów odbedzie się specjalny pokaz filmu „Jak ojciec i syn" Hirokazu Koreedy, połączony z dyskusją na temat „Tatą być – wyzwania i radości bycia ojcem we współczesnym świecie".
W dyskusji udział wezmą Marianna Kłosińska, prezeska Fundacji Bullerbyn, Krzysztof Górski, psychoterapeuta i trener współpracujący z Fundacją Sto Pociech oraz dr Aleksander Kisil z Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo.
"Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem.
Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.
Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?
 
 
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA