fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Wpadła podejrzana o kradzież sztabki złota

Policja
Wielkopolscy policjanci zatrzymali jedną z dwóch kobiet, które wykorzystując dziecko, ukradły ze sklepu jubilerskiego w Poznaniu sztabkę złota wartą 70 tys. zł.
- Podejrzana już usłyszała zarzuty za które grozi jej do pięciu lat więzienia – mówi "Rz" Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Kobietę zatrzymali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego policji w Gnieźnie. Ma ona polskie obywatelstwo, a jej wspólniczka – jak wynika z informacji śledczych - jest obywatelką Rumunii. Badający sprawę znają już personalia drugiej z kobiet, kwestią czasu pozostaje jej zatrzymanie.
Do zuchwałej kradzieży doszło 17 lutego około godziny 17:30 na terenie galerii handlowej przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Całe zajście zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak do sklepu z biżuterią weszły dwie kobiety w średnim wieku, z kilkuletnim, czarnowłosym chłopcem. Poprosiły ekspedientkę o pokazanie kilku kosztowności i przez chwilę je oglądały skupiając na sobie uwagę ekspedientki. W tym czasie za plecami kobiet niewidoczny obsłudze sklepu chłopiec wysunął gablotę i błyskawicznie ukradł z niej sztabkę złota. Zaraz potem kobiety z dzieckiem pospiesznie opuściły sklep i galerię handlową. Dopiero po ich wyjściu personel zorientował się, że z gabloty zniknęła cenna, warta 70 tys. zł sztabka złota.
Dopóki policjanci nie ustalą miejsca pobytu drugiej z kobiet zamieszanej w kradzież, nie podają szerszych informacji o podejrzanej. Wiadomo, że na jej ślad wpadli próbując ustalić sprawców kradzieży jakie miały miejsce na terenie jednego z powiatów pod Gnieznem. Kobietę wytypowali, a po dokładnym obejrzeniu nagrania okazało się, że jest ona tą samą osobą co złodziejka, uwidoczniona na nagraniu z poznańskiej galerii. Na wniosek prokuratury podejrzana została objęta policyjnym dozorem.
Sztabki złota dotychczas nie udało się odzyskać.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA