fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus: Nie zakrywasz twarzy - będziesz musiał przedstawić zaświadczenie

Adobe Stock
Od 1 września ma zostać wprowadzony obowiązek przedstawiania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zakrywania ust i nosa.

Poinformował o tym podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński.

Przypomnijmy, iż za brak maseczki można dostać mandat w wysokości 500 zł. Ale to nie wszystko. Sprawa może też trafić do sanepidu, a ten może wymierzyć karę (administracyjną) nawet do 30 tys. zł.

Minister Łukasz Szumowski poinformował o zwiększeniu rygorów związanych z epidemią w 19 powiatach, w których sytuacja w ciągu 14 dni była najgorsza.

- Ostatnio wzrosły liczby raportowanych przez nas zachorowań na COVID - stwierdził. Dodał, że przeprowadzone analizy wskazują, że największe wzrosty w średniej dwutygodniowej notuje się w 19 spośród blisko 400 powiatów. - W związku z tym chcemy w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń wprowadzić z powrotem pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej, można powiedzieć "żółtych", te rygory w mniejszym stopniu - mówił.

W "czerwonych" powiatach noszenie maseczek w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe. - Kluby i dyskoteki pozostaną zamknięte, duże imprezy masowe się nie odbywają. Tak to wygląda. Po prostu musimy trochę się otrząsnąć - mówił minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA