fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Pokój na kwarantannie

materiały prasowe
Sun & Snow, spółka zarządzająca wynajmem niemal 2 tys. apartamentów, wprowadza specjalne procedury bezpieczeństwa. Lokale po wyjeździe gości są dezynfekowane i poddawane kwarantannie.

Sun & Snow zarządza wynajmem apartamentów w ponad 30 miejscowościach wypoczynkowych i miastach w Polsce. Firma wprowadza specjalne procedury dotyczące pobytów krótkoterminowych. Wspiera też akcje #ZmienTerminNieOdwołuj i #ZostanWDomu.

- W zarządzanych przez nas apartamentach wprowadzamy radykalne środki bezpieczeństwa. Procedury zakładają zarówno obsługę bezosobową, jak i bezgotówkową, a każdy apartament po wyjeździe gości jest dezynfekowany i poddany kwarantannie - na tyle długiej, by wyeliminować ewentualne ryzyko zetknięcia się z wirusem przez pracowników i gości - podaje spółka w komunikacie.

- Nie zachęcamy ani nie namawiamy do podróżowania nikogo i popieramy akcję #ZostanWDomu. Jednocześnie mamy zobowiązania dotyczące zarządzania obiektami, choćby w stosunku do właścicieli, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić bardzo radykalne środki bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się groźnego koronowirusa - tłumaczy Marcin Dumania, prezes spółki Sun & Snow. - Wspieramy też akcję #NieOdwołujZmienTermin i do wszelkich zmian związanych z rezerwacjami staramy się podchodzić indywidualnie.

Sun & Snow wprowadza (do odwołania) możliwość realizacji rezerwacji bez konieczności kontaktu z obsługą oraz płatność wyłącznie w formie elektronicznej. Odbiór i zdanie kluczy dokonywane jest w sejfach, które na bieżąco są dezynfekowane. - Po każdym pobycie apartament przechodzi "kwarantannę", co oznacza, że nie jest wykorzystywany przez kolejne 96 godzin (według dostępnej i powszechnie podawanej w mediach wiedzy maksymalny czas, kiedy wirus może się utrzymać na powierzchni to 72 godziny). Dopiero czwartego dnia do apartamentu wchodzi odpowiednio przygotowana obsługa i dokładnie dezynfekuje pomieszczenia - wyjaśniają przedstawiciele spółki.

- Zarówno bezpieczeństwo naszych pracowników, jak i gości apartamentów jest dla nas priorytetem. Wszystkie nasze zespoły sprzątające zostały odpowiednio przeszkolone i wyposażone - podkreśla Marcin Dumania.

Minister zdrowia wprowadził zakaz najmu krótkoterminowego rozporządzeniem z dnia 13 marca, który został uchylony rozporządzeniem z 20 marca. Od 25 marca w Polsce obowiązuje zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy i "niezbędnych spraw życia codziennego".

Grupa Sun & Snow działa od 2008 roku. Wprowadziła na rynek deweloperski markę Sun & Snow Resorts. Buduje apartamenty wypoczynkowe - to oferta zarówno dla indywidualnych, jak i inwestorów. Grupa zrealizowała dotychczas projekty deweloperskie w Szklarskiej Porębie, Zakopanem i w Kołobrzegu. W budowie jest Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska. W skład Grupy wchodzi również Sun & Snow Real Estate, spółka zajmująca się doradztwem na rynku inwestycji w nieruchomości na wynajem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA