fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Nauczyciele zmieniają okręgi wyborcze. Przeciwko Zalewskiej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Na Facebooku zainicjowana została akcja nauczycieli, którzy zmieniają okręg wyborczy tak, aby głosować na Dolnym Śląsku lub Opolszczyźnie. Chcą zagłosować na kontrkandydata minister edukacji Anny Zalewskiej. - Powinna zostać w Polsce i odpowiedzieć za swoją deformę - uzasadniają.

W wyborach do PE Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska kandyduje w okręgu nr 12 obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie.

Pomysł zmiany okręgu wyborczego podsunął jeden z nauczycieli z Wielkopolski.

czytaj także: Rezygnacja ze startu w wyborach? Zalewska: Egzaminy bez zakłóceń

Myśl zaczęła znajdować coraz większą rzeszę zwolenników. Część nauczycieli podejmuje indywidualne decyzje co do zmiany okręgu wyborczego, ale są też szkoły i miejscowości, w których nauczyciele zamierzają 26 maja grupowo udać się na Opolszczyznę lub Dolny Śląsk, by tam oddać głos.

Chcą się przyczynić do tego, aby ani Zalewska, kandydatka nr 1 na liście nr 12, ani Beata Kempa z "dwójką" na tej samej liście nie dostały się do PE.

Część nauczycieli nie może uczestniczyć w akcji tylko z tego powodu, że po strajku ich wypłaty są tak niskie, że nie pozwalają na żadną podróż.

Środowisko podkreśla, że ta inicjatywa współgra z petycją "Bruksela nie dla Zalewskiej". Nauczyciele są zdania, że minister edukacji powinna dotrwać na swoim stanowisku do początku roku szkolnego i ponieść konsekwencje przeprowadzonej przez siebie "deformy edukacji". Z tego też powodu są przeciwni jej dymisji w tej chwili.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA