fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

Podchorążowie WAT objęci kwarantanną

Fotorzepa, Michał Walczak
Z powodu podejrzenia koronowirusa u jednej z pań podchorążych kwarantanną został objęty jeden z akademików Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Z informacji, którą otrzymaliśmy od Ewy Jankiewicz, rzeczniczki prasowej Wojskowej Akademii Wojskowej, decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej (WOMP) w Modlinie, 22 marca o godz. 20:50 zamknięty został Akademik Wojskowy nr 3 Wojskowej Akademii Technicznej, w którym zakwaterowani są podchorążowie.

"Powodem zamknięcia akademika jest podejrzenie zakażenia koronawirusem przez panią podchorąży. Czekamy na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie osoby przebywające w akademiku (357 podchorążych i 4 żołnierzy zawodowych) zostały objęte kwarantanną. Przestrzegane są wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa. Podchorążowie przebywają w swoich pokojach i mają nakaz nie opuszczania ich do odwołania. Posiłki dostarczane są zgodnie z procedurami" - dodała Ewa Jankiewicz.

Przypomnimy, że decyzją premiera od 12 do 25 marca 2020 r. wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy cywilnych uczelni, w tym Wojskowej Akademii Technicznej, zostały odwołane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA