fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

Meksyk: Przy granicy z Teksasem żołnierze zabili jedenastu napastników

AFP
Przy granicy z Teksasem meksykańscy żołnierze zastrzelili jedenastu napastników - podały władze północno-wschodniego stanu Tamaulipas.

Jak poinformowały władze, do ataku na żołnierzy pełniących służbę patrolową doszło w czwartek ok. godz. 14.30 czasu lokalnego.

Gdy patrol znajdował się na drodze gruntowej w leżącym w pobliżu rzeki Rio Grande mieście Miguel Aleman, cywile ukryci w pobliskich zaroślach otworzyli ogień do żołnierzy - przekazał Luis Alberto Rodriguez, szef służb bezpieczeństwa stanu Tamaulipas.

Dowódca regionalnych sił zbrojnych nie odpowiedział na prośbę agencji AP o komentarz.

Region, w którym doszło do ataku, jest kontrolowany przez kartel Gulf, jednak działają w nim także gangi związane z grupami przestępczymi Los Zetas oraz Nowym Pokoleniem Jalisco (Cártel de Jalisco Nueva Generación).

Na początku stycznia na jednej z bocznych dróg w Tamaulipas zaatakowana przez uzbrojonych w broń palną napastników została jadąca dwoma samochodami amerykańska rodzina wracająca do Oklahomy z wakacji w Meksyku. W wyniku ataku zginął 13-latek, a trzy osoby, w tym 10-latek, odniosły rany. FBI zaoferowało pomoc w dochodzeniu.

Z uwagi na wywołany walką karteli o wpływy wzrost przemocy, w stanie Tamaulipas zwiększono w ostatnim czasie liczbę patroli wojskowych.

Źródło: rp.pl / AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA