fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

Rosja: Wielkie ćwiczenia lotnictwa na Dalekim Wschodzie. W akcji kilka rodzajów Su i MiG-i-31

MiG-i-31
Alan Wilson [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
W dwóch regionach Dalekiego Wschodu rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę taktyczne ćwiczenia lotnicze rosyjskiego lotnictwa. W ćwiczeniach brać będzie udział nawet 30 samolotów jednocześnie.

Scenariusz ćwiczeń oparty jest na działaniach pilotów, mających na celu walkę z bojownikami w Syrii - poinformowało w środę biuro prasowe Wschodniego Okręgu Wojskowego.

„Załogi samolotów Su-35S, Su-34, Su-24M2, MiG-31, Su-30SM i Su-25SM pułków lotniczych stacjonujących w Kraju Chabarowskim i Kraju Nadmorskim będą wykonywać taktyczne zadania lotnicze. <...> W taktycznych ćwiczeniach w locie bierze udział nawet 30 samolotów” - donosi serwis prasowy.

Jak podaje agencja TASS, w czasie ćwiczeń załogi samolotów „doskonalą umiejętności wykonywania misji szkoleniowych w ramach bojowej grupy lotniczej, a pod koniec manewrów odbędą się ćwiczenia z amunicją bojową”.

„Szczególną uwagę zwraca się na wdrażanie nowych metod taktycznych opartych na doświadczeniach zdobytych podczas współczesnych konfliktów. Piloci wystrzelą niekierowane rakiety powietrzne i zrzucą bomby na cele, które symulują grupy ludzi, wyposażenie, struktury fortyfikacyjne i różne obiekty »wroga«” - dodaje TASS.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA