fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Australia odeśle na wyspę 57 uchodźców. Stanowią zagrożenie

Pexels
Pięćdziesięciu siedmiu mężczyzn ubiegających się o azyl w Australii zostało uznanych za niebezpiecznych. Będą wysłani na odległą wyspę na Pacyfiku, gdzie zostaną poddani leczeniu.

Zgodnie z polityką imigracyjną Australii, osoby ubiegające się o azyl próbujące dotrzeć do kraju drogą morską są przechwytywane i wysyłane do obozów w Papui-Nowej Gwinei i na maleńką wyspę Nauru. Takie rozwiązanie krytykowane jest na arenie międzynarodowej.

W lutym rząd poniósł wstydliwą porażkę w parlamencie, kiedy to opozycja i niezależni parlamentarzyści głosowali za zezwoleniem lekarzom na przeniesienie około 1000 mężczyzn i kobiet przetrzymywanych w Papui-Nowej Gwinei lub na Nauru do Australii, jeśli potrzebują opieki medycznej.

Na wyspę zostanie przeniesionych 57 mężczyzn ubiegających się o azyl, których uznano za "zagrożenie bezpieczeństwa narodowego".

Mężczyźni zostali oskarżeni o przestępstwa takie jak napaść na tle seksualnym lub zamieszczenie w internecie ekstremistycznych obrazów.

Będą leczeni w ośrodku  na Wyspie Bożego Narodzenia, terytorium położonym około 1550 km na północny zachód od Australii.

Przeciwnicy oskarżyli premiera Scotta Morrisona, który źle wypada w sondażach, o próbę wykorzystania kwestii bezpieczeństwa granic do wzmocnienia swojej pozycji w wyborach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA