fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Nowy zarząd Pesy

materiały prasowe
Rada nadzorcza Pesy zmieniła 8 stycznia zarząd spółki. Na prezesa powołała Krzysztofa Zdziarskiego, który zastąpił Krzysztofa Sędzikowskiego. – Zarząd PESY przeprowadził szereg działań restrukturyzacyjnych. Mimo to spółka wciąż znajduje się w sytuacji wymagającej intensywnych działań naprawczych - tłumaczy przewodniczący rady nadzorczej Pesy Adam Bruliński.

W zarządzie znalazł się także Robert Tafiłowski który będzie odpowiadał za finanse. Od października 2019 roku członkiem zarządu jest Jacek Konop, który odpowiada za dział badawczo-rozwojowy.

Zdziarski podkreślił, że pierwszym celem będzie osiągniecie przed spółkę zysku w 2020 roku. Poprzedni zakończył się stratami. Po trzech kwartałach 2019 roku strata sięgnęła 67 mln zł. Wyznaczony przez PFR Zdziarski od 1999 roku był prezesem UPS Polska, a ostatnio prowadził czeska spółkę Unipetrol.

Trafiłowski jest finansistą z doświadczeniem w wielu firmach prywatnych i państwowych, został wyznaczony przez PFR.

Konop prowadził dział badawczo-rozwojowy Pesy w latach 2002-2015, kiedy producent jako pierwszy w Europie przygotował pociąg (Link) spełniający wymogi bezpieczeństwa zderzeniowego według czterech scenariuszy

Sędzikowski prowadził Pese od stycznia 2018 roku i jego największym sukcesem było ustabilizowanie dostaw dla DB, który jest już na ukończeniu.

Pesa zatrudnia 4 tys. osób w tym 300 inżynierów i współpracuje z 1500 firm. Spółka oferuje tramwaje, pociągi osobowe i lokomotywy elektryczne. Ma 23 homologację zagraniczne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA