fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsekwencje aukcji LTE dyktować będą rytm operatorom telekomunikacyjnym

123RF
Nowy rok przyniesie telekomom pierwszy od lat wzrost przychodów. Przed sieciami mobilnymi zmiany na podium, a przed kablówkami – właścicielskie.

W 2016 r. więcej konsumentów będzie mogło wybrać ofertę bazującą na światłowodowych łączach dostępowych (FTTx). Oznacza to skokowy wzrost przepustowości do nawet kilkuset megabitów na sekundę. Jeśli uda się rozwiązać wątpliwości związane z aukcją elektroniczną, to w 2016 r. możemy być świadkami pierwszych wdrożeń LTE na częstotliwościach 800 MHz. – Znacząco zwiększy to zasięg oraz komfort korzystania z internetu w obszarach słabo zurbanizowanych – ocenia Grzegorz Bernatek, analityk w firmie Audytel.

Na razie wygląda na to, że w nowym roku nadal będzie głośno o aukcji LTE, w której uczestnicy zadeklarowali za pasmo 800 i 2600 MHz w sumie 9,2 mld zł. Zygmunt Solorz-Żak oficjalnie kontestuje wyceny uzyskane przez państwo w aukcji. W Wigilię giełdowy Midas, czyli grupa firm telekomunikacyjnych miliardera, ogłosił, że przy tak wysokich cenach nie będzie zainteresowany współpracą z żadnym z podmiotów, które wygrały pasmo, jeśli miałby się z nimi rozl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA