fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Sejm wraca do aborcji. Scheuring-Wielgus: Dziewczyny, mobilizacja!

Fotorzepa/ Piotr Guzik
W poniedziałek o 16:00 sejmowa Komisja Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmie się obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję" Kai Godek. Projekt trafił do komisji kilka miesięcy temu, ale przez długi czas nie był rozpatrywany przez posłów. Teraz ma to się zmienić. Kaja Godek wielokrotnie wzywała posłów PiS do przyspieszenia prac.

Opozycja zapowiada mobilizację. "W poniedziałek znowu walczymy o nasze prawa. Dziewczyny, Kobiety, Mężczyźni. Barbarzyński projekt Kai Godek rozpatrywany na komisji" - napisała na Twitterze posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej.

Zapowiedź obrad komisji skomentowała też była już posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus.

Projekt "Zatrzymaj Aborcję" został złożony w Sejmie w listopadzie 2017 roku. Podpisało się pod nim 830 tysięcy osób. Zakłada zniesienie tzw. przesłanki eugenicznej w obowiązującej obecnie ustawie o planowaniu rodziny.

Dowiedz się więcej » Kaja Godek: Ekspres ws. ustawy o IPN - a co z projektem ws. aborcji?

"Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" wpłynął do Sejmu 30 listopada zeszłego roku. 10 stycznia 2018 r. odbyło się pierwsze czytanie projektu. 277 posłów, w większości z klubów PiS, Kukiz'15 i PSL opowiedziało się wówczas przeciwko odrzuceniu projektu, co spotkało tego samego dnia inny projekt - zakładający liberalizację przepisów dotyczących aborcji.

Od tego czasu projekt znajduje się w komisjach sejmowych. 19 marca pozytywnie na temat projektu wypowiedziała się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Nadal, mimo monitów autorów ustawy, projekt nie trafił natomiast pod obrady Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA