fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ostatnie pożegnanie zabitego policjanta

materiały policji
W samo południe w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy na Dolnym Śląsku rozpoczną się uroczystości pogrzebowe st. asp. Mariusza Koziarskiego.

To policyjny antyterrorysta, który w poprzedni weekend został śmiertelnie postrzelony przez uzbrojonego bandytę w Wiszni Małej pod Trzebnicą, podczas próby włamania do bankomatu.

O godz. 12 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy zostanie odprawiona msza żałobna, po niej kondukt żałobny przejdzie na cmentarz komunalny przy ul. Wojska Polskiego, gdzie ciało policjanta zostanie złożone do grobu.

W uroczystościach pogrzebowych, jak podaje policja, weźmie udział rodzina zabitego funkcjonariusza, jego koledzy z pododdziału, w którym służył, przedstawiciele administracji rządowej, Komendy Głównej Policji, przedstawiciele innych służb, delegacje policji czeskiej i niemieckiej, a także mieszkańcy miasta. Pogrzeb odbędzie się zgodnie z ceremoniałem policyjnym.

Policja zapowiada, że w związku z uroczystościami w mieście można się spodziewać utrudnień w ruchu na ulicach Wileńskiej, Klonowej, Sudoła, Lwowskiej oraz Wojska Polskiego.

- Od godziny 10 wyłączony z ruchu zostanie część ulicy Wileńskiej na odcinku od ulicy Podchorążych do ronda. Policjanci będą kierowali na objazd ulicami Podchorążych i Sucharskiego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

Po mszy wyłączona z ruchu kołowego zostanie ulica Klonowa, gdzie odbędzie się przemarsz konduktu pogrzebowego na Cmentarz Komunalny przy ul. Wojska Polskiego.

- Na czas przejścia konduktu pogrzebowego przez ulicę Wojska Polskiego zostanie wstrzymany ruch wszelkich pojazdów. Podobne utrudnienia nastąpią po zakończeniu uroczystości na Cmentarzu Komunalnym i rozejściu się osób uczestniczących – tłumaczy oleśnicka policja.

St. asp. Mariusz Koziarski był funkcjonariuszem Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. W policji służył od 2003 roku.

Zginął tydzień temu podczas akcji w Wiszni Małej pod Trzebnicą. W akcji obrażenia odniosło też trzech innych funkcjonariuszy. Zginął także jeden ze sprawców. Policjant pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

- Śmierć Mariusza to tragedia dla całej Polskiej Policji, która łączy się w bólu z jego rodziną. Najbliższym udzielona została pomoc. Kondolencje płyną z całej Polski, a także z poza granic naszego kraju – napisał rzecznik dolnośląskiej policji w specjalnym komunikacie

W związku ze śmiercią funkcjonariusza Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego podjęło decyzję o objęciu ochroną prawną wszystkich policjantów z garnizonu dolnośląskiego, biorących udział w działaniach.

Związkowcy zorganizowali też zbiórkę pieniędzy dla rodziny st. asp. Mariusza Koziarskiego. Pieniądze można wpłacać na konto PKO BP 87 1440 1156 0000 0000 1172 5748 z dopiskiem "Pomoc rodzinie Mariusza".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA