fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wrocław: Pierwsze spotkanie z noblistką

Fotorzepa, Piotr Guzik
Wrocław przywita Olgę Tokarczuk. W niedzielę spotkanie z noblistką.

Nie ma już na nie wejściówek, ale spotkanie można będzie oglądać na telebimie na placu Wolności we Wrocławiu.

W czwartek, 10 października, Szwedzka Akademia ogłosiła dwóch laureatów w dziedzinie literatury. Nobel za rok 2018 powędrował do Olgi Tokarczuk. Pisarka o tym, że dostała tę nagrodę dowiedziała się w samochodzie na autostradzie w Niemczech.

- Musieliśmy szukać parkingu, żeby ułożyć sobie to wszystko w głowie i żeby w ogóle dotarło do mnie to, co się stało – opowiadała później Tokarczuk. Była w Niemczech m.in. na Międzynarodowych Targach Książki w Frankfurcie.

A teraz noblistka po raz pierwszy od wyróżnienia spotka się z czytelnikami w Polsce. W niedzielę o godz. 16. 30 odbędzie się spotkanie z pisarką w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu przy pl. Wolności. Z Olgą Tokarczuk rozmawiać będzie Katarzyna Kantner – autorka książki „Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny".

Na spotkanie z noblistką potrzebne są specjalne, darmowe wejściówki, a te rozeszły się w ciągu godzinę, a i tak nie dostali ich wszyscy chętni.

Dlatego organizatorzy spotkania udostępnią dla tych osób pl. Wolności we Wrocławiu. -Będzie można wspólnie przywitać pisarkę we Wrocławiu, oglądając spotkanie z nią na telebimie przed Narodowym Forum Muzyki – informuje wrocławski ratusz.

Transmisję ze spotkania będzie można także oglądać za pośrednictwem internetu, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Dodatkowo wersja polska wzbogacona będzie o tłumaczenie na język migowy.

Organizatorzy zapowiedzieli, że Olga Tokarczuk nie będzie podpisywać książek, ani rozdawać autografów.

Pochodząca z Sulechowa noblistka od lat jest związana z Dolnym Śląskiem. Mieszka we Wrocławiu oraz w Krajanowie. W czerwcu Tokarczuk została honorowym obywatelem Wrocławia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA