fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wypadek w Tatrach. Na Zawrat poszli w adidasach

Dwóch młodych turystów spadło z dużej wysokości w rejonie Zawratu. W wyższych partiach Tatr wciąż panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki
www.topr.pl
Dwóch młodych turystów spadło z dużej wysokości w rejonie Zawratu. Byli nieprzygotowani do wyprawy w wysokie góry. Pomocy mężczyznom udzieli ratownicy TOPR.

Turyści w wieku 24 i 28 lat z województwa pomorskiego wybrali się na Zawrat w adidasach, do których przypięli raki, jakich używa się, by nie poślizgnąć się na chodniku.

Mężczyźni źle zaplanowali wyprawę i zbyt późno dotarli na Zawrat. Była godz. 20 i już ciemno, kiedy schodzili w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich.

W ciemności zgubili szlak i w czasie zejścia spadli ze sporej wysokości. Jak podje - TOPR jeden z mężczyzn miał runąć ok. 200-300 m w dół. W wyniku upadku jeden z turystów doznał urazu głowy i na krótko stracił przytomność. Drugi ma uraz obu nóg.

Zaraz po wypadku mężczyźni usiłowali się dodzwonić do ratowników, ale w górach nie było zasięgu.

Mimo urazów obu mężczyznom udało się dotrzeć do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Tam wezwano pomoc.

Grupa ratowników dotarła do schroniska od strony Doliny Roztoki i udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanym, którzy trafili do szpitala.

Ratownicy przypominają, że w wyższych partiach Tatr wciąż panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki w wielu miejscach pokrywa warstwa lodu, który jest zasypany świeżym śniegiem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA