fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zaginięcie Madeleine McCann. Policja przekopuje działkę

AFP
Niemiecka policja przeczesuje ogródek działkowy w pobliżu Hanoweru w poszukiwaniu wskazówek w sprawie, która według prokuratury była związana z zaginięciem Brytyjki Madeleine McCann.

Madeleine zniknęła z pokoju kurortu wypoczynkowego w Praia da Luz w Portugalii 3 maja 2007. Z zeznań jej rodziców wynika, iż zostawili ją śpiącą wraz z dwójką rodzeństwa i poszli na kolację z przyjaciółmi do pobliskiego baru.

Kate i Gerry McCann twierdzą, że co kilkanaście minut chodzili do pokoju, by sprawdzić, co się dzieje z ich dziećmi. Około 22.00 matka Madeleine miała odkryć, że Madeleine nie ma w pokoju.

Działka na przedmieściach Hanoweru znajduje się godzinę drogi od miasta Braunschweig, ostatniego stałego miejsca zamieszkania Christiana B., którego prokuratorzy w zeszłym miesiącu uznali za głównego podejrzanego w sprawie domniemanego morderstwa 3-letniej dziewczynki.

- Mogę potwierdzić, że poszukiwania są związane z naszym śledztwem w sprawie Maddie McCann - powiedziała Julia Meyer, rzeczniczka prokuratory w Braunschweigu. Odmówiła przekazania szczegółów.

W zeszłym miesiącu prokuratorzy ogłosili, że mają dowody łączące B., gwałciciela z wyrokami skazującymi za wykorzystywanie dzieci, ze zniknięciem w Portugalii.

Prokuratorzy badają również, czy B. może być związany z zaginięciem co najmniej jednego innego dziecka w Niemczech.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA