fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Poznań: Wytną drzewa, bo przeszkadzają w procesjach Bożego Ciała?

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Grupa 60 mieszkańców osiedla Kosmonautów w Poznaniu chce wycięcia dziewięciu drzew rosnących obok plebanii. Według proboszcza parafii drzewa przeszkadzają podczas procesji w Boże Ciało. Część mieszkańców nie kryje oburzenia i podpisuje się pod sprzeciwem - informuje Onet.

Wniosek w sprawie wycinki drzew wpłynął do administracji osiedla wraz z podpisami 60 mieszkańców. - W piśmie możemy przeczytać, że w tym miejscu dochodzi do zdarzeń takich jak upadki, połamania kończyn. Wywiesiliśmy na terenie osiedla komunikaty o planach wycinki drzew. Mieszkańcy mogą składać swoje opinie w ciągu 30 dni - powiedział w rozmowie z Onetem Andrzej Bobak, kierownik os. Kosmonautów.

Za wycinką drzew opowiadają się parafianie, co przyznał sam proboszcz w rozmowie z lokalną telewizją WTK. - Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają. Kiedy jest procesja w Boże Ciało, czy jak idziemy z okazji Wigilii Paschalnej. Żeby z chodnika drzewa wyrastały, no kto to widział - przekonywał ks. Witold Parecki, proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów. Według niego w tym miejscu wielu parafian przewróciło się, „złamało sobie żebra, rękę”.

Do administracji osiedla wpłynęło już prawie 200 głosów sprzeciwu wobec planowanej wycinki. Mieszkańcy zwracają uwagę, że drzewa są w bardzo dobrym stanie, mają po kilkadziesiąt lat.

Ostateczną decyzję w sprawie drzew ma podjąć poznański magistrat.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA