fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Był banan za 120 tys. dol., jest pączek za 200 tys.

Facebook
Policja z Florydy sparodiowała dzieło Maurizio Cattelana "Comedian", które składa się z banana i taśmy klejącej przytwierdzającej go do ściany, kupione przez miłośnika sztuki za 120 tysięcy dolarów. Departament Policji z Tampy zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie pączka przytwierdzonego taśmą do ściany i cenę wywoławczą - 200 tys. dolarów.

O dziele Cattelana stało się głośno w weekend, gdy urodzony w Gruzji performer, David Datuna, przyszedł do galerii Art Basel w Miami i zjadł banana, stanowiącego kluczowy element instalacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

“Hungry Artist” Art performance by me ?? I love Maurizio Cattelan artwork and I really love this installation It’s very delicious ??

Post udostępniony przez David Datuna (@david_datuna)

Teraz policjanci z Tampy umieścili na swoim profilu na Facebooku zdjęcie podobnej instalacji - zatytułowanej "Sierżant Donut" - którą wykonał komendant Brian Dugan. Instalacja składa się z pączka z polewą czekoladową i posypką, którego przyklejono do ściany taśmą klejącą.

"Kto da więcej? Czas sięgnąć do kieszeni" - zachęcają policjanci informując jednocześnie, że cena wywoławcza wynosi 200 tys. dolarów.

Tymczasem Billy i Beatrice Cox, którzy kupili instalację Cattelana za 120 tys. dolarów podkreślają, że są świadomi "rażącej absurdalności" dzieła.

- Wiedzieliśmy, że ryzykujemy, ale mieliśmy poczucie, że banan Cattelana stanie się ikoną - mówią w rozmowie z portalem Page Six.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA