fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Paryż zakazuje dzikich zwierząt w cyrkach

DirkJan Ranzijn/Flickr
Władze Francji zastanawiają się, czy przyłączyć się do innych Państw Unii Europejskiej i zakazać pokazów dzikich zwierząt w cyrkach, tymczasem własne przepisy w tej sprawie wprowadzają władze Paryża

Nowe przepisy przewidują wstrzymanie od 2020 roku zezwoleń dla cyrków, które chcą działać w Paryżu i pokazywać egzotyczne stworzenia.

Z sondaży wynika, że zdecydowana większość Francuzów jest przeciwna wykorzystywaniu dzikich zwierząt do celów rozrywkowych, a dziesiątki miast i miasteczek w całym kraju zakazało przyjmowania wędrownych cyrków z dzikimi zwierzętami.

W związku z brakiem krajowego zakazu, we Francji nadal funkcjonuje kilkadziesiąt takich cyrków. Zdaniem obrońców praw zwierząt w pokazach bierze udział około 500 sztuk. Brakuje oficjalnych statystyk w tej sprawie.

Większość zwierząt cyrkowych to lwy, ale są również tygrysy, słonie, hipopotamy, pawiany, makaki, węże, papugi, wielbłądy, niedźwiedzie, strusie i zebry.

Z powodu presji społecznej liczba zwierząt wykorzystywanych w cyrkach gwałtownie spadła, ale nadal wiele z nich mieszka w malutkich klatkach wewnątrz ciężarówek.

W Europie Zachodniej do tej pory 12 państw wprowadziło zakaz pokazów dzikich zwierząt w cyrkach.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA