fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kolumbia: Brawurowa ucieczka z więzienia byłej polityk

YouTube
Była kolumbijska polityk, 43-letnia Aida Merlano, skazana na więzienie za oszustwa wyborcze, uciekła z więzienia spuszczając się z okna po linie. Po wylądowaniu na ziemi kobieta wskoczyła na czekający na nią motocykl i odjechała.

Merlano uciekła, po tym jak została przewieziona z więzienia do ortodonty w Bogocie. To stamtąd - co widać na nagraniach z monitoringu - uciekła spuszczając się z okna na czerwonej linie.

Na nagraniu widać jak po zeskoczeniu na ziemię kobieta wskakuje na czekający na nią motocykl, zakłada kask podany jej przez motocyklistę - po czym para odjeżdża.

Była parlamentarzystka do lekarza udała się w eskorcie strażnika więziennego, ale ten zostawił ją bez opieki, gdy lekarz zasugerował, aby strażnik poczekał przed gabinetem.

Władze informują, że prowadzą postępowanie w sprawie ucieczki Merlano. Oferują też 50 mln kolumbijskich peso (ok. 12 tys. dolarów) za informację o miejscu pobytu Merlano.

Merlano została skazana na 15 lat więzienia za kupowanie głosów w czasie kampanii wyborczej w 2018 roku oraz za nielegalne posiadanie broni.

Kobieta oddała się w ręce policji po tym jak wszczęto śledztwo w sprawie jej kampanii wyborczej.

Merlano jest pierwszym kolumbijskim politykiem skazanym za kupowanie głosów.

W dniu ucieczki miała stanąć przed sądem, który miał rozpatrzyć jej odwołanie od wyroku.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA