fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nigeria: Kobieta ukradła miliony. Twierdziła, że zjadł je wąż

AdobeStock
Nigeryjka, która twierdziła, że tajemniczy wąż połknął prawie 100 tys. dolarów państwowych funduszy, nad którymi sprawowała pieczę, została w piątek oskarżona o oszustwo - poinformowała krajowa agencja antykorupcyjna.

Philomina Chieshe, księgowa z departamentu edukacji w Benue, centralnym stanie Nigerii, trafiła wraz z pięcioma innymi współoskarżonymi przed sąd w Abudży - podała Komisja ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych (EFCC).

Cała grupa została aresztowana po trwającym od zeszłego roku śledztwie, prowadzonym w związku z zaginięciem milionów nair (lokalna waluta w Nigerii) w specjalnej radzie, która zajmuje się przyjmowaniem na studia. Podejrzanym postawiono osiem zarzutów, w związku z kradzieżą łącznie 35 milionów nair (około 90 tys.  euro).

„Chieshe zyskała sławę, kiedy ośmieliła się twierdzić, że tajemniczy wąż połknął około 35 milionów nair w gotówce” - napisała w oświadczeniu EFCC.

Trzej podejrzani nie przyznali się do zarzutów. Pozostali nie zostali jeszcze przesłuchani. Pozostaną w areszcie co czasu rozprawy dotyczącej ewentualnego zwolnienia ich za kaucją.

Największy nominował w Nigerii to 1000 nair. Łączna kwota zaginionej gotówki wypełniłaby kilka worków. Śledczy poinformowali, że nie znaleźli żadnego objedzonego (i bogatego) węża.

Kilka dni temu prezydent Muhammadu Buhari, zaprzysiężony na drugą kadencję, obiecał "kontynuować rozprawę z paraliżującą Nigerię korupcją" - zwraca uwagę agencja AFP.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA