fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Izrael: Beduin truł zagrożone sępy na Wzgórzach Golan

AFP
Izraelska policja poinformowała w poniedziałek o aresztowaniu mężczyzny podejrzanego o otrucie prawie połowy zagrożonej wyginięciem populacji sępów na terenie zaanektowanych przez Izrael Wzgórz Golan.

Mieszkaniec beduińskiej wioski Tuba Zangariya w północnym Izraelu został zatrzymany w niedzielę i umieszczony w areszcie przez sąd w Tyberiadzie - podała policja w wydanym oświadczeniu.

Policja nie wspomniała o możliwym motywie truciciela, ale zamieściła zdjęcie krowiej padliny, w której podejrzany umieścił truciznę.

Lokalne media twierdziły wcześniej, że podobne zatrucia w przeszłości były spowodowane przez rolników, którzy rozstawiając trujące przynęty chcieli powstrzymać drapieżniki, atakujące ich stada.

Ciała ośmiu z około 20 sępów płowych, żyjących na terenie Wzgórz Golan, znaleziono w piątek. Oprócz nich znaleziono także lisa i dwa szakale, a dwa kolejne chore sępy zabrano do kliniki weterynaryjnej.

Populacja sępów płowych po izraelskiej stronie Wzgórz Golan znacznie spadła w ciągu ostatnich dwóch dekad. Jeszcze w 1998 roku było ich ok. 130. Teraz, przed ostatnimi otruciami, było ich ledwie ok. 20.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA