fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Internauci na pomoc ECS. Wpłacono już ponad 2,5 mln złotych

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Artur Andrzej
W internecie trwa zbiórka pieniędzy na Europejskie Centrum Solidarności. Cel to 3 mln złotych. Od piątku zebrano niemal pełną kwotę.

"W imię solidarności idziemy na ratunek Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku by uczcić i świętować 30-lecie polskiej wolności. Solidarność to nasze dziedzictwo i niech będzie codziennym sposobem na życie. Zbiórka na rzecz realizacji programu obchodów rocznicy wyborów 1989 roku" - informuje Fundacja Gdańska.

Zebrane pieniądze mają zapewnić możliwość zorganizowania międzynarodowych obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. W momencie tworzenia tego tekstu na koncie zbiórki było 2 486 084 złotych i kwota stale rosła.

Brakujące 3 mln złotych to kwota, o jaką została obniżona dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Dotację, wcześniej w wysokości 7 mln zł, obciął minister kultury Piotr Gliński. Pozostałe z niej 4 mln zł wystarczają jedynie na podstawową działalność ECS w tym roku.

Przedstawiciele Gdańska rozmawiali z MKiDN na temat przywrócenia wysokości dotacji. Zainicjował je prezydent Paweł Adamowicz, ale przerwała je jego śmierć.

Pełniąca obowiązki prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz poinformowała dodatkowo, że w związku z obcięciem dotacji przyznanej ECS na 2019 rok przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, brakująca kwotę wyasygnują urzędy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA